Muzyka otaczała mnie zewsząd od wczesnego dzieciństwa. Mój tata jako muzyk organizował w domu próby swojego zespołu. Miałem dostęp do instrumentów, towarzyszyłem muzykom, czasem nawet podśpiewywałem w chórkach. W kościele byłem także wieloletnim psalmistą. Szybko zostałem zaciągnięty do lokalnego chóru prowadzonego przez prof. Kazimierza Gierżoda (wybitnego szopenisty i rektora Akademii Muzycznej w Warszawie). U niego stawiałem także pierwsze kroki w grze na fortepianie, później uczyłem się w szkole muzycznej I stopnia w Pruszkowie. Następnie było Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego na ul. Krasińskiego w Warszawie. Tu moim instrumentem kierunkowym stał się róg czyli waltornia. Dalej ukończyłem Akademię Muzyczną w Łodzi na waltorni u prof. Zbigniewa Młynarskiego.

Pochodzę z rodziny gdzie muzyka towarzyszy nam od wielu pokoleń. Mój pradziadek Władysław był skrzypkiem, dziadek Leon grał na akordeonie, perkusji i bałałajce, tata Wiktor jest trębaczem i perkusistą. Gen przeszedł także na mnie. Gram na waltorni, fortepianie i ukulele. Historia zatoczyła także swoiste koło bo mój syn Dominik także uczy się gry na skrzypcach. Córka Julia odziedziczyła zaś talenty plastyczne.

Już w czasach Liceum Uczestniczyłem w licznych kursach orkiestrowych m.in. Międzynarodowej Orkiestrze Młodzieżowej Interregionalen Jugendsinfonieorchester IRO w Ochsenhausen (Niemcy) oraz w 2000 r. w Hiszpanii, Młodzieżowej Orkiestrze pod patronatem Unii Europejskiej,  byłem Uczestnikiem Obozu Muzycznego dla Utalentowanej Młodzieży Polskiej w Rzeszowie organizowanym przez Amerykański Korpus Pokoju przy współpracy Państwowej Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Byłem członkiem Młodzieżowej Orkiestry Warszawskiej Jesieni prowadzonej przez Fundację Dobrych Pomysłów pod batutą dyrygentów Jacka Kasprzyka oraz Jerzego Maksymiuka. Dwukrotnie występowałem na koncertach z cyklu „Warszawska Jesień”. Brałem udział w XIX, XX i XXI Obozie Muzycznym „Jeunesses Musicales” w Miętnem organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, Stowarzyszenie Polskiej Młodzieży Muzycznej.

Mam w swoim dorobku kilka płyt z moim udziałem jako waltornisty, w tym prawykonanie „Portalu na Róg i Fortepian” Sławomira Zamuszko.

Sławomir Zamuszko
„Portal na Róg i Fortepian”

1999 r. – nagranie z prawykonania na koncercie z cyklu „Musica Moderna” w Akademii Muzycznej w Łodzi – Całość

Utwór ten znalazł się również na CD wydanym przez Akademię Muzyczną w Łodzi. Jest to tym samym moja pierwsza i mam nadzieje nie ostatnia płyta, na której można znaleźć graną przeze mnie kompozycje. W swojej kolekcji posiadam pierwszy egzemplarz tego krążka (nr. 0001) z autografem młodego kompozytora a zarazem mojego kolegi Sławomira Zamuszki.

Andrzej Hundziak
„Nokturn na Róg z Fortepianem”

 1998 r. – wykonane na koncercie z cyklu „Musica Moderna” w Akademii Muzycznej w Lodzi – Fragment

Reinhold Gliere
„Nocturne Op.35, No 10”

2001 r. – wykonane na II egzaminie dyplomowym w Akademii Muzycznej w Łodzi – Całość

Hermann Neuling
„Bagatelle na Róg z Fortepianem”

2001 r. – wykonane na II egzaminie dyplomowym w Akademii Muzycznej w Łodzi – Fragmenty

Richard Strauss
„Koncert nr 2 Op.11 Es-dur”
Allegro – Andante – Tempo I

– wykonane na II egzaminie dyplomowym w Akademii Muzycznej w Łodzi – Fragmenty

Kompozycje własne

Na 4-5 roku studiów uczestniczyłem w zajęciach Studio Muzyki Elekronicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie zrodziły się moje pierwsze kompozycje. Pracownia pozwalała na opanowanie obsługi programu Cubaise oraz dostępnego tam sprzętu audio. Dzięki pomocy wykładowcy pana Jacka Partyki udało mi się stworzyć kilka ciekawych projektów. Kolejne kompozycje wykonywałem już samodzielnie.

Sebastian Szczepański
„Rozmowa”

13.04.2000 r. – odtworzone z taśmy w połączeniu z projekcją animacji komputerowej stworzonej również przeze mnie w 3D Studio MAX 2,5 na koncercie z cyklu „Musica Moderna”.

Animacja jest krótka, dlatego podczas odsłuchiwania materiału dźwiękowego odtwarzana jest permanentnie. Aby uzyskać pożądany efekt należy uruchomić animacje oraz skomponowaną do obrazu muzykę. Sala koncertowa podczas pokazu była zaciemniona, projekcja odbyła się na 2,5 metrowej powierzchni, a muzyka odtwarzana na profesjonalnym sprzęcie, gdzie można było słyszeć wszystkie wykorzystane podczas pracy w studio efekty. Sieć nie daje jednak takich możliwości (brak dźwięku przestrzennego), więc Internauta będzie mógł doświadczyć jedynie próbki tych efemerycznych doznań.

Utwór ten jest czysto programowy. Ideą jest ukazanie myśli, swego rodzaju zadumy, walki toczącej się w ludzkiej duszy – „Oblicza duszy szepczą w dwóch kolorach”. Pierwszy fragment wprowadza nas w mroczną stronę umysłu zaś drugi otwiera przed słuchaczem bramy wszechobecnego dobra.

Zarejestrowane koncety

Wernisaż i koncert w Ciechocinku – kawiarnia „Irenka”

W kawiarni Irenka w Ciechocinku od 2020.09.12 do 2020.10.10 można było zobaczyć moje prace oraz wiersze.

W dniu otwarcia wystawy odbył się koncert. Zagrałem na waltorni oraz ukulele, przy współudziale taty Wiktora. Imprezie towarzyszył miły,  radosny nastrój oraz rodzinna atmosfera.

Na pierwszych dwóch filmach gram na ukulele korzystając z programu Yousician i zawartych w nim podkładów muzycznych. Repertuar jest zróżnicowany.

Na ostatnim z filmów prezentuję Waltornię – róg. Na rozegranie jeden z tematów Pachelbela. Następnie moja transpozycja koncertu skrzypcowego h-moll Oskara Riedinga – część 1.