Sebastian Szczepański

Sebastian Szczepański – absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie waltorni oraz Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi ze specjalnością w dziedzinie grafiki komputerowej. Webmaster, dziennikarz, autor wielu artykułów prasowych. Specjalista ds. public relations i wieloletni nauczyciel informatyki i muzyki. Od 2002 r. właściciel firmy Sebipol – studia grafiki komputerowej www.sebipol.com.pl. Twórca marki www.obrazynaplotnie.net – producent drukowanych obrazów i fototapet.

Społecznik i animator działań we wsi Otrębusy, były członek Rady Sołeckiej, członek zarządu i skarbnik w Stowarzyszeniu Giganci Inicjatyw Twórczych. Opracował graficznie i merytorycznie jako drugi autor oraz wydał książkę „Otrębusy i okolice – przewodnik turystyczny”,  opracował i wykonał 8 tablic historycznych opisujących ciekawe miejsca, jak również tablicę z mapą przy przystanku WKD w Otrębusach, a także wydał mapę papierową wsi. W latach 2008-2020 –- twórca i redaktor naczelny portalu www.otrebusy.pl.  Stworzył stronę internetową Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach profesora Mariana Pokropka www.muzeumsztukiludowej.otrebusy.pl. Opracował graficznie i wyprodukował wystawę „Brwinowski Wrzesień 1939”. Skomponował hejnał Otrębus na trąbkę i waltornię na 600 lecie wsi. Autor okolicznościowych monet Otrębuskich. Twórca i popularyzator herbu Otrębus. Autor tablic „Otrębusy na starych fotografiach”. W 2014 r. uhonorowany „Jazzowym słońcem” za pracę na rzecz społeczności Otrębus.

Gra na waltorni, fortepianie, gitarze i ukulele. Śpiewa. Tworzy intarsje, rzeźbi i maluje (olej/szpachla), pisze ikony. Pisze wiersze i komponuje.

Przygodę z malarstwem zaczął w 2017 roku. Jako grafik komputerowy od dawna miał do czynienia z barwą, kolorem, kompozycją etc. Pierwsze lekcje malarstwa odebrał od Józefa Łąckiego, następnie od jego syna Pawła Łąckiego. Jest także związany z Publicznym Ogniskiem Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim gdzie doskonali swoje umiejętności u Jakuba Cwieczkowskiego i Pawła Cabanowskiego. Od 2020 roku działa w Warszawskim Stowarzyszeniu Plastyków. Pierwsze ikony pisał pod okiem Ewy Grześkiewicz. W swojej twórczości nie boi się nowych kierunków poszukiwań i technik artystycznego wyrazu.  

Sebastian-Szczepanski-malarstwo,ikony,intarsje
Wystawy
Nowe dostępne obrazy
Kalendarium wystaw
Wystawa indywidualna Ciechocinek
Wystawa ikon - Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Otrębusach
Aukcja obrazów na onebid.pl
III Aukcja Sztuki Współczesnej na portalu OneBid!
Śledź mnie na:
  • Opens in a new tab
  • Opens in your application
Aktualności
Wystawa / Wermisaż / Koncert

Wystawa ikon w Kościele w Otrębusach

W dniach 16-25.10.2020 r. można było zobaczyć w Kościele NMP Matki Kościoła w Otrębusach ikony napisane przez  Sebastiana Szczepańskiego. Zaprezentowane zostały ikony Chrystusa Pantokratora, Anioła

CZYTAJ WIĘCEJ »